Jak na správné mytí motorky?

Motorka je náš miláček a číslo jedna v našich srdcích. Pochopitelně hned za našimi drahými polovičkami. Ovšem co mají ženy a motockly společného? Je to právě jejich jedinečná krása a půvab, ale vzhledem k tomu, že naše znalosti pleťových krémů z aloe vera, nejžhavějších odstínů rtěnek či super voděodolných řasenek nejsou nijak valné, přinášíme zde článek, jak pomoci uchovat nebo zpět získat onu krásu, lesk a půvab pro vaší motorku. 

V prvé řadě je potřeba motorku řádně umýt. Jednou z možností je bezkontaktní myčka s volbou několika programů a možností oplachu osmotickou vodou, která po zaschnutí nenechává fleky ani na černé barvě, neporuší jemné žebrování chladiče a zároveň vymyje všechny spáry. (pozn.: Neplést si s běžnou myčkou s vapkou. Vždy si pečlivě před umytím pročtěte obsah programů.)

Další možností je umýt si motorku vlastními silami. Na následujících řádcích vám ukážeme jak na to, abyste dosáhli nejlepších možných výsledků.

Motorku opláchneme hadicí, namočíme hadr a přehodíme přes motorku. Necháme 15 minut odmočit nečistoty. Po sundání hadru znovu namočíme a nastříkáme celou motorku přípravkem Ipone MOTO WASH a necháme 2 minuty působit. Houbičkou nebo jemným kartáčem motorku očistíme. Dáme si opravdu záležet na všech součástech motoru včetně plastů. Nakonec motorku důkladně opláchneme a vysušíme suchým hadrem nebo proudem vzduchu z kompresoru.

Pokud jste dlouho motorku nemyli a máte silné nánosy prachu a mazání ze řetězu na kole, je dobré umýt kola zvlášť speciálním přípravkem. Ideální službu Vám poskytne Ipone Ipone WHEEL CLEANER, jehož používání je obdobné s přípravkem MOTO WASH.

 

Po pečlivém umytí, zůstane motocykl odmaštěný a bez ochranné konzervační vrstvy. To se týká i řetězu, který je potřeba po umytí vyčistit a namazat. Proto nastříkáme všechny kovové a hliníkové části motorky přípravkem Ipone FULL PROTECT. Pozor, nestříkat na brzdové kotouče, destičky, styčnou plochu s vozovkou u pneumatik nebo sedlo.  Přípravek nakonce setřeme hadrem. Motor nám tak zůstane krásně zakonzervovaný, pohyblivé části promazané a na povrchu zbude lesklý film. Ipone Full Protect lze použít i na elektrické komponenty a dokonce i na čištění výfuku (z výfuku se vypaří po nastartování, ale vyčistí ho).

 

V neposlední řadě bychom neměli opomenout lakování a leštění kapoty či plexiskla. Ideální je k tomu přípravek Ipone CLEANER POLISH, který jednoduše nastříkáme na povrch, hadrem přetřeme, dočistíme zbytky nečistot a poté už jenom dalším suchým a jemným hadrem povrch vyleštíme. Přípravek CLEANER POLISH nám zanechá krásně lesklý povrch, který je na bázi vosku, takže odpuzuje vodu. Jestli má vaše motorka už určitý věk nebo parkujete často na slunci, tak jistě víte, že černé plastové části neošetřené lakem zestárnou a zešediví. K tomuto účelu poslouží nejlépe Ipone PLASTIC SHINE, který stačí pouze na tyto plasty nastříkat a setřít hadrem, plasty poté zůstanou leskle černé.

Na sedlo není vhodné používat přípravek, který ho udělá kluzkým a při jízdě velmi nekomfortním. Sedlo pouze očistěte houbičkou s vodou.

Když si motorku takto umyjete, budete mít hřejivý pocit u srdce z dobře vykonané práce. Po takto důkladném umytí a nakonzervování motorky je dobré udržovat stroj v čistotě pomocí vlhčených ubrousků WIP'ONE. Díky tomu nebude nutná tak častá generální očista vašeho jednostopého miláčka.

 

Všechny výše používané přípravky můžete zakoupit přímo na našem eshopu:

ipone 800670

Ipone Careline Moto Wash 1L
Čistič s různým využitím

Cena: 405,- Kč

Do eshopu

ipone 800656

Ipone Careline Wheel cleaner 1L
Čistič kol

Cena: 405,- Kč

Do eshopu

ipone 800664

Ipone Careline Full Protect 750ml
Mazadlo 6 v 1

Cena: 460,- Kč

Do eshopu

ipone 800669

Ipone Careline Cleaner Polish 750ml
Čistící sprej

Cena: 510,- Kč

Do eshopu

ipone 800666

Ipone Careline Plastic shine 750ml
Sprej na renovaci plastů

Cena: 510,- Kč

Do eshopu

800674

Ipone 800674 WIP´ONE utěrky na čištění
Praktické utěrky

Cena: 850,- Kč

Do eshopu

 

Kompletní nabídka IPONE výrobků ZDE

Autor: Marek Heteš, technik Bikers Crown

 

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 19 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
Premier
Bell
Simpson
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Ipone
Rusty Pistons
MX Agresive
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
BC Battery Controller
Kriega
Shad
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Milwaukee
Koso
Kellermann
Ögon
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Moira
Brübeck
Healtech
Interphone
Steel
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it