csende

Jak vybrat správnou motobaterii?

Současná nabídka motobaterií na trhu je obrovsky košatá a vybrat si tu správnou pro svůj motocykl vyžaduje určité znalosti, které se vám v tomto článku pokusíme přiblížit. Někdo si vybírá levnější baterie, ale musí kupovat nové téměř každý rok, jiný zase dává přednost vyšší životnosti a neváhá investovat větší částku. Jak a čím se tedy jednotlivé motobaterie liší? 

Hlavním rozdílem mezi motocyklovými akumulátory je jejich složení. U některých motobaterií se používá složení olověných článků s kyselinou sýrovou. Na trhu najdete rovněž gelové baterie, které využívají kyselinu sírovou v gelové formě. V dnešní době je vcelku běžná baterie Li-lon, která má využití především v elektronice a tedy i u baterií do motocyklů. Jejich složení je uhlík, oxid kovu a lithiová sůl. Tyto akumulátory v porovnání s olověnými mají daleko nižší hmotnost, vysokou životnost, výkon a velkou hustotu energie. Dalším průlomem v oblasti vývoje baterií je lithium-polymerová baterie, tedy Li-Pol, ve složení lithium, uhlík, vodivý polymer. Tyto baterie výrazně snižují samovybíjení, zvyšují životnost, snižují hmotnost, mají vyšší výkon a rychle se nabíjí. Nejnovější technologií v oblastni baterií je baterie Lithium-železo-fosfát (LiFePO4), označována jako typ LFP. Všechny tyto baterie najdete v naší nabídce a je jen na vás, kterým dáte přednost. My se vám pokusíme přiblížit lithiové baterie LiFePO4 z naší nabídky od výrobce BC Battery, které patří k nejlepším bateriím současnosti.

BC LITHIUM BATERIE je nový produkt LifePO4 startovacích baterií, o moc lehčích než olověné baterie a nabízejících vysoký startovací proud s daleko vyšší životností. Tyto vlastnosti si přebírají i během samotného skladování, díky malému samovybíjení a jednotlivých cyklů nabíjení/vybíjení.

Hlavní výhody baterií LifePO4:


BC LITHIUM BATERIE jsou ideální pro motorky, čtyřkolky nebo sněžné skútry. Hodí se jak pro běžný provoz, tak pro závodní účely, kdy uživatel ocení především nízkou hmotnost, vysoký startovací proud a vyšší bezpečnost. Olověné baterie používají stále tu samou přírodní technologii, která se léta nezměnila. Ve složení kyseliny a olova je nebezpečná a škodlivá pro životní prostředí.

Velkou změnou prošel vývoj lithiových baterií, které začaly být hlavním řešením pro veškerou elektroniku, ale mnoho let tuto technologii nebylo možné převést do auto-moto průmyslu, a to kvůli ceně, ale i bezpečnosti použití v samotném provozu. Ještě dále pokročila technologie LifePO4 u startovacích baterií. Lithiové baterie LifePO4 ve složení Lithium=Li, FePO4=železo fosfát, jsou namíru bezpečné a vysoko výkonné pro použití v silničním provozu. Každá baterie LifePO4 má 4 články o napětí 3,2V = 12,8 V. Nejdůležitější rozdíl nastává ve složení, Li-Lon baterie mají složení (LiCoO2-§lithium cobalt oxide-Li-lon nebo Li-pol) chemická struktura je méně stabilní a nebezpečnější hořlavá pro použití v silničním provozu, nesplňují tak vysokou bezpečnost jako technologie LifePO4.

Lithiové baterie BC BATTERY najdete na našich prodejnách, ale objednat si je můžete okamžitě přímo na našem eshopu:

BC Battery BCTX9-FP LifePO4
Ochranná plachta na motorku
Lithiovo-ocelovo-fosfátová baterie

Cena: 2.090,- Kč

Do eshopu

BC Battery BCTZ10S-FP LifePO4
Ochranná plachta na motorku
Lithiovo-ocelovo-fosfátová baterie

Cena: 2.990,- Kč

Do eshopu

BC Battery BCTZ14S-FP-S LifePO4
Ochranná plachta na motorku
Lithiovo-ocelovo-fosfátová baterie

Cena: 3.350,- Kč

Do eshopu

 

V nabídce Bikers Crown najdete nejrůznější typy baterií od těchto značek:

K nákupu vámi vybraných baterií doporučujeme skvělé nabíječky BC Battery, které rovněž najdete na našem eshopu a vybraných prodejnách Bikers Crown.

Autor: Marek Heteš, technik Bikers Crown

Více z této kategorie: Nový KATALOG BIKERS CROWN 2016 »

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 19 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
Premier
Simpson
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Ipone
Rusty Pistons
MX Agresive
Hyperpro
Bike-Lift
BC Battery Controller
Kriega
Shad
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Milwaukee
Koso
Kellermann
Ögon
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Moira
Brübeck
Healtech
Interphone
Steel
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it