Logo
Vytisknout tuto stránku

Nezapomínej zabezpečit svoji motorku!

Nezapomínej zabezpečit svoji motorku!

Pokud vlastníte motocykl, jehož cena převyšuje statisícové částky, vyplatí se investovat pár stovek i do jeho zabezpečení. Nikdo vám sice 100% neslíbí, že díky zámku o svoji motorku nepřijdete, ale můžete mít jistotu, že to zloději sakra ztížíte. Díky mechanickým zámkům bude mít se vším větší práci a bude ho to stát celkově více času, kterého on má málo... 

V naší nabídce nabízíme prakticky všechny typy zámků na motorky od osvědčených výrobců LUMA a KOVIX, kterým sami věříme.

Kotoučové zámky

Na našem trhu existuje velké množství různých zabezpečovacích zámků a dalšího příslušenství. Hodně používaný je zámek na kotouč, který je poměrně skladný a cenově dostupný téměř pro každého. Bohužel ale není úplně jistým zabezpečením. Hodně se umisťuje na přední kotouč a může tak hrozit, že zloděj přední kolo nadzvedne a odtáhne motorku pryč. Nezabrání tomu ani zamknuté řízení. Proto, pokud použijte k zabezpečení motocyklu jenom tento zámek, dávejte ho na zadní kotouč vašeho motocyklu (pokud jej má). Kotoučový zámek je ideální volbou např. pro motosrazy nebo podobné hromadné akce.


kotoucove zamky

ZOBRAZIT NABÍDKU kotoučových zámků NA ESHOPU

 

Válečkové lankové zámky

Dalším typem zámku jsou tzv. válečkové nebo článkové zámky. Jejich velká výhoda spočívá především v upevnění třeba ke sloupu nebo možností připnutí přileb jezdce a spolujezdce.

ZOBRAZIT NABÍDKU válečkových zámků NA ESHOPU

 

Řetězové zámky

Řetězové zámky patří k nelepším zabezpečovacím produktům pro motocykly, čtyřkolky a další dopravní prostředky, proto jsou mezi motorkáři nejžádanější. Nevýhodou může být horší skladnost.

retezovezamky

ZOBRAZIT NABÍDKU řetězových zámků NA ESHOPU

 

Nikdy nenechávejte motocykl bez zabezpečení, i když jdete od něho jen na pár minut. Může se totiž stát, že přijdete za tři minuty a motocykl už tam stát nebude. Vždy svůj motocykl zabezpečte!

Pokud používáte pouze jeden typ z výše uvedených zámků, vždy zajistěte nejříve zadní kolo, zabráníte tak nadzvednutí předního kola a následnému odvlečení motocyklu. Mechanické nebo elektronické zabezpečení motocyklu používejte i v garáži. Motorku nechávejte vždy na viditelném místě, vyhněte se temným uličkám a různým opuštěným koutům. Před odjezdem se vždy přesvědčte, že jste sundali všechny mechanické zámky z vašeho motocyklu a že je motocykl připraven k jízdě. V mnoha případech to potom končí poškozením kotoučové brzdy, nebo v horším případě ráfku kola.

Bikers Crown má skladem řadu špičkových zámků od značek LUMA nebo KOVIX. Najdete je na všech prodejnách Bikers Crown nebo na našem e-shopu.

 

© 2000 - 2020 Bikers Crown - motorcycle shop.
All rights reserved